BAYBURT ÜNİVERSİTESİ Bilgi Paketi / Ders Kataloğu

Anasayfa Bayburt Üniversitesi Hakkında Derece Programları Öğrenciler için genel bilgiler
Dünden Bugüne Bayburt Üniversitesi
Vizyon ve Misyon
Türkiye / Bayburt
 
 
Bayburt Üniversitesi

  Ülkemizin en genç üniversitelerinden biri olan Bayburt Üniversitesi, 5765 sayılı kanunla 31 Mayıs 2008 tarihinde kurulmuş olup görevi; yalnızca öğrencilerini bilgi üreten, paylaşan, toplumun yararına sunan sorumlu bir yaşama birer önder olarak hazırlamak değil, aynı zamanda kaliteli eğitim, araştırma ve hizmet programları yoluyla bölge ve ülke insanının sosyal, kültürel ve ekonomik koşullarını geliştirmektir.

  Bayburt Üniversitesi, eğitimde, araştırmada ve hizmette dünyaca tanınmış toplum üniversitelerinden biri olmayı, öğrencilerinin öğrenimi ve kişisel gelişimi için ender fırsatlar sağlamayı, bölge ve ülke insanının hayat kalitesini geliştirme sorumluluğunda birleşmiş bir akademik topluğu ve öğrenci merkezli araştırmanın adresi olmayı hedeflemiştir.

  Üniversitemiz kadrosunda 14 Profesör, 20 Doçent, 146 Doktor Öğretim Üyesi, 137 Öğretim Görevlisi ve 118 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 465 Akademik Personel yer almaktadır. Ayrıca idari işlemlerin zamanında ve akıcı şekilde sürdürülebilmesi için 220 idari personel görev yapmaktadır.